Wczorajszy mecz z KS Stella Gniezno mógł przybliżyć nas do górnej części tabeli. Niestety przegrana i brak punktów jest “zimnym prysznicem” dla Naszej drużyny.

Mecz ze względu na ulewne opady deszczu odbył się z 25 minutowym opóźnieniem.

Początek spotkania nie zapowiadał przegranej. Rogowianie długo utrzymywali się przy piłce, stwarzając zagrożenie każdą wizytą w półkolu strzałowym przeciwnika. Nieoczekiwanie pierwszy wypad gnieźnian do Naszego półkola kończy się “krótkim rogiem” i bramką. Nie zdeprymowało to podopiecznych Adriana Krokosza, którzy nadal stwarzali sobie sytuacje bramkowe, których nie udało się zamienić na bramki.

Co nie udało się zawodnikom LKS Rogowo, udało się Stelli Gniezno, która w swoim drugim wejściu w półkole zdobywa bramkę na 2:0. Zielono – czerwoni odpowiedzieli bramką Piotra Kozłowskiego z “krótkiego rogu”.

Z tego samego stałego fragmentu gry 3 minuty później Marcin Lewartowski pchnięciem w okienko rogowskiej bramki wyprowadza gospodarzy na prowadzenie 3:1 i tak kończy się 1 połowa meczu.

Druga połowa to ogromna dominacja LKS Rogowo udokumentowana bramką Piotra Kozłowskiego z “rogu”. Chwila nieuwagi i po minucie Stella znów na dwubramkowym prowadzeniu 4:2. Od tego momentu zgromadzeni kibice oglądali festiwal nieskuteczności zawodników z Rogowa nie tylko z akcji ale również z “krótkich rogów” których w sumie w meczu wykonywaliśmy 14!!! Na bramkę udało się jeszcze zamienić jeden z nich a autorem Przemysław Bernard.

Karol Majchrzak po nieprzepisowej obronie “rogu” doprowadza do remisu z karnego.

Minutę przed końcem meczu błąd wyprowadzenia piłki z obrony wykorzystali zawodnicy z pierwszej stolicy Polski i ostatecznie wygrali spotkanie 5:4.

Można mieć uwagi do pracy sędziów ale nie wygra się meczu nie wykorzystując tylu “krótkich rogów” i sytuacji bramkowych z akcji. Są to elementy nad którymi należy pracować w bieżącym tygodniu przed kolejnym meczem z KS Warta Poznań.

Trener Adrian Krokosz o meczu:

“Niestety przegraliśmy mecz na własne życzenie. Mieliśmy swoje okazje na zdobycie kilku bramek na samym początku. Niestety zawiodła skuteczność. Z gry byliśmy lepszą drużyną, ale to za mało . Przeciwnik wykorzystał swoje akcje i to oni zdobywają 3pkt. Boli, że po raz kolejny przegrywamy mecz w końcówce spotkania. Pozostaje nam walczyć dalej. Cieszy fakt, ze potrafiliśmy odrobić straty. Gratulujemy przeciwnikom. Dziękuje kibicom za przybycie.”

LKS Rogowo: Bartosz Nowicki/Dawid Grajkowski – Jakub Bosacki, Miłosz Pluta, Karol Przywara, Artur Nojgebauer, Mateusz Hulbój, Cyprian Antkowiak, Łukasz Karpiński, Mirosław Popiołek, Mikołaj Marczyński, Jakub Bosacki (jr), Szymon Hyla, Przemysław Bernard, Piotr Kozłowski, Karol Majchrzak, Adrian Krokosz

Trener: Adrian Krokosz, kierownik: Leszek Kitkowski

Sędziowie: Michał Jarmołowicz i Hubert Czaiński

Wyniki

Hokej Superliga 2022/23

KS Stella Gniezno
LKS Rogowo
5 - 4
Wynik

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.