55 Memoriał Klemensa Maciaszczyka 19.11.2022 zainaugurował sezon halowy 2022/2023 w Polsce. Wzięło w nim udział 5 zespołów: gospodarz LKS Rogowo oraz WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKH Start 1954 Gniezno i KS Warta Poznań.

Klemens Maciaszczyk to nie tylko inicjator hokeja na trawie w Rogowie, ale również trener, działacz, wychowawca i założyciel LKS Rogowo. Memoriał dzięki wieloletniej determinacji kolejnych Zarządów LKS jest NAJSTARSZYM TURNIEJEM W GRACH ZESPOŁOWYCH W POLSCE.

W miniony piątek (18.11.2022), a więc w rocznicę 100 – tych urodzin Naszego założyciela, Rada Gminy Rogowo przyznała Klemensowi Maciaszczykowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rogowo, a w dniu Memoriału na nowo wybudowanym obiekcie do gry w hokeja na trawie w Rogowie w obecności rodziny, delegacji drużyn, kibiców, zaproszonych gości i Zarządu LKS Rogowo odsłonięto płaskorzeźbę upamiętniającą postać Klemensa.

Memoriał rozegrano w Hali Sportowej w Rogowie, a drużyny rywalizowały systemem “każdy z każdym” – 2 x 15 minut. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom turnieju ciepły posiłek, napoje i słodki poczęstunek. Kolejny raz kibice wspierali zielono/czerwonych głośnym dopingiem. Zadanie było współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Wyniki poszczególnych meczów: WKS Grunwald Poznań – KS Warta Poznań 6:1 KS Pomorzanin Toruń – UKH Start 1954 Gniezno 3:2 LKS Rogowo – KS Warta Poznań 5:3. WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 6:6 LKS Rogowo – UKH Start 1954 Gniezno 4:3 KS Warta Poznań – KS Pomorzanin Toruń 3:4 UKH Start 1954 Gniezno – WKS Grunwald Poznań 2:5 LKS Rogowo – KS Pomorzanin Toruń 4:6 UKH Start 1954 Gniezno – KS Warta Poznań 5:5 LKS Rogowo – WKS Grunwald Poznań 2:3 Klasyfikacja końcowa: 1. WKS Grunwald Poznań 2. KS Pomorzanin Toruń 3. LKS Rogowo 4. UKH Start 1954 Gniezno 5. KS Warta Poznań Puchar Fair Play – UKH Start 1954 Gniezno Nagrody indywidualne otrzymali: Nagroda im. Tadeusza Kluczyńskiego i Alojzego Kaczmarka – Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak Najlepszy zawodnik – Karol Majchrzak (LKS Rogowo) Najlepszy bramkarz – Maciej Wieczorek (KS Warta Poznań) Najlepszy zawodnik LKS Rogowo / Nagroda OLD BOYS Rogowo – Miłosz Pluta Wyróżnienia i puchary wręczali: Maciej Maciaszczyk – syn Klemensa Maciaszczyka, Starosta Powiatu Żnińskiego – Zbigniew Jaszczuk, Wójt Gminy Rogowo – Tomasz Michalczak, Przewodnicząca Rady Powiatu Żnińskiego – Józefa Błajet, Dyrektor Regionalny UNILINK – Magdalena Kłosowska, Dyrektor Marketingu UNILINK – Artur Tomasiak, Radny Powiatu Żnińskiego – Paweł Koperski, Radny Gminy Rogowo – Robert Wódczak, Sławomir Mierzejewski, Prezes LKS Rogowo – Jerzy Jóskowiak .

Podczas ceremonii zakończenia Memoriału kierownictwo WKS Grunwald Poznań postanowiło uhonorować zawodników LKS Rogowo, którzy 1,5 roku temu zakończyli swoją przygodę z drużyną “wojskowych”. Piotr Kozłowski, Karol Majchrzak, Adrian Krokosz i Mateusz Hulbój przez ponad 10 lat bronili barw WKS Grunwald Poznań zdobywając z nim corocznie medale Mistrzostw Polski na boiskach otwartych jak i w hali, reprezentując również Polskę w klubowych rozgrywkach europejskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Memoriału, których autorem jest przyjaciel hokeja na trawie, Przyjaciel LKS Rogowo – Paweł Siczyński. https://lksrogowo.pl/album/55-memorial-klemensa-maciaszczyka/

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.