W minioną sobotę 11.02.2023 Turniejem Finałowym w Bydgoszczy zakończyły się rozgrywki Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. Półfinałowe pary KS Stella Gniezno – WKS Grunwald Poznań oraz LKS Rogowo – KS Pomorzanin Toruń dostarczyły wiele emocji, gdyż w obu rywalizacjach do wyłonienia finalistów potrzebne były “karne zagrywki”. W nich większym opanowanie wykazały się zespoły “Grunwaldu” i “Pomorka”.

Nasz LKS zmierzył się w meczu o brązowy medal z KS Stella Gniezno. Po szalonym meczu wygrywamy 6:2 i cieszymy się z historycznego momentu.

Mateusz Hulbój – najlepszym strzelcem HMP – zdobył 40 bramek.

Podczas meczów w Bydgoszczy zawodnicy Naszego Klubu mogli liczyć na wsparcie licznie przybyłych rogowskich kibiców. Trąbki, bębny, syrena to atrybuty które były bardzo słyszalne w hali, doping zorganizowany prowadził Paweł Koperski, a do wsparcia nikogo nie trzeba było namawiać – kolejny raz kibice zrobili robotę. Wsparcie z trybun przeniosło się pod rogowską Halę Sportową, gdzie Nasi medaliści zostali godnie przywitani 😉

Trener Adrian Krokosz o całym sezonie i Turnieju Finałowym:

“Sezon halowy dobiegł do końca. Jesteśmy szczęśliwi że był to dla Nas sezon historyczny. Po raz pierwszy drużyna seniorów zdobyła medal w halowych rozgrywkach. Od początku sezonu mieliśmy plan na grę a celem była gra w Turnieju Finałowym.

Gdyby ktoś przed sezonem powiedział że zdobędziemy brązowy medal – brałbym w ciemno taką możliwość.

Zajęliśmy drugie miejsce po rundzie zasadniczej, przegrywając tylko jeden mecz, a tego nikt się nie spodziewał. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Jechaliśmy do Bydgoszczy po zły medal, a każdy zawodnik zdawał sobie sprawę z tego że stać Nas na taki wynik.

Półfinał układał się po Naszej myśli, prowadziliśmy 3:0, ale niestety nie udało nam się tego wyniku utrzymać. Drużyna z Torunia prowadziła nawet 5:3, ale my zawsze walczymy do końca. Doprowadziliśmy do remisu i “karnych zagrywek”, które ostatecznie przegraliśmy.

W spotkaniu o 3 miejsce i brązowy medal spotkaliśmy się z KS Stella Gniezno. W szatni powiedzieliśmy sobie, że to jest ten moment – ten czas. Udało się, wygraliśmy i wraz z Naszymi kibicami świętowaliśmy zdobycie brązowego medalu.

Chciałbym podziękować wszystkim Naszym kibicom za doping. Po raz kolejny udowodniliście, że możemy na Was liczyć. Takich kibiców nie ma nikt w hokejowej Polsce. Gdy by nie Wy ten turniej nie miałby sensu.

Chciałbym odnieść się również do miejsca rozgrywania turnieju. Ta hala nie nadaje się do gry w hokeja halowego. Mam nadzieję że władze PZHT wyciągną wnioski i następne miejsce rozgrywania HMP będzie właściwsze…

Przykro to stwierdzić ale wstydem dla organizatorów powinna być sytuacja, w której sami musieliśmy kupić sobie wodę na mecz o 3 miejsce. Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją.”

Skład LKS Rogowo w całym sezonie halowym: Bartosz Nowicki/Dawid Grajkowski – Piotr Kozłowski, Szymon Hyla, Adrian Krokosz, Karol Przywara, Artur Nojgebauer, Rafał Nojgebauer, Przemysław Bernard, Miłosz Pluta, Łukasz Karpiński, Karol Majchrzak, Mateusz Hulbój, Patryk Średziński, Jakub Bosacki, Mikołaj Marczyński

Trener: Adrian Krokosz, kierownicy drużyny: Leszek Kitkowski, Mirosław Wypijewski, Ryszard Majchrzak

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.